Loading...
Sosyal Medya

Harper Lee’den İnsan Doğasına Dair 16 Paha Biçilmez Anlayış

Nelle Harper Lee, New York’ta sıradan bir havayolu şirketi temsilcisiydi. 1956 yılının Aralık ayında, her şeyden birkaç cesaret verici sözle arkadaşlarından bir yıllık ücret aldığında, her şey değişti: “İşinizden bir yıl sonra, ne isterseniz yazınız. Mutlu Noeller’. Onların hediyesi sayesinde Lee, sonunda 30 milyon kopya satan ‘Alaycıları Öldürmek’ yazdı. Kitap birçok farklı dile çevrildi ve hâlâ dünya çapında saygın ve yüksek puan aldı.

Bugün Bright Side’de dünya edebiyatına olan inanılmaz katkıları ve ünlü romanında okuyucularıyla paylaştığı önemli bilgiler nedeniyle Harper Lee’ye şükranlarımızı bildirmek istiyoruz.

1- Dostlar, birilerinin yaptıklarından daha fazlasını bilmesini istemiyor. Onları şiddetlendirir.
2-
Atticus, ilgilendiklerinizle değil, ilgilendikleri şeylerle ilgili insanlarla konuşmak için kibar bir şey olduğunu söylemişti.
3-
Bir şeyi gerçekten kendi bakış açısına göre düşünene kadar hiç bir zaman anlamıyorsunuz – cildinize tırmanıp etrafta dolaşıncaya kadar.
4-
Bu dünyada yaşamayı asla öğrenemedikleri bir sonraki dünya hakkında endişe duyan insanlar var.
5-
Diğer insanlarla yaşayabilmek için kendimle yaşamak zorundayım.
6-
“Atticus, o gerçekten hoştu …”
     7- ” Çoğu insan, nihayet onları gördüğünüzde, Scout.
8- 
Bir çocuk size bir şey sorduğunda, iyiliğin için ona cevap verin. Ama bir üretim yapmayın. Çocuklar çocuktur, ancak yetişkinlerden daha hızlı bir kaçış bulabilirler, bir kaçırma sadece onları kucaklar.
9-
Kötü dil, tüm çocukların yaşadığı bir aşamadır ve dikkatini çekmediklerini öğrendiklerinde zamanla ölür, sıcak kafalı değildir.
10-
Sabahları işler her zaman daha iyidir.
11-
İnsanlar en tuhaf koşullar altında bile günlük şeyler yapma alışkanlığına sahipler.
12-
Kimseden nefret etmek doğru değil.
13-
Bir değişiklik için kafanla savaşmayı dene.
14-
Cesaretin elinde silahlı bir adam olduğu fikrini almak yerine gerçek cesaretin ne olduğunu görmeni istedim. Başlamadan önce yaladığını biliyorsun, ama yine de başlıyorsun ve ne olursa olsun onu görüyorsun. Nadiren kazanırsın, ama bazen yaparsın.
15-
Sen yapmazsan üzgün olduğunu söylemenin hiçbir anlamı yoktu.
16-
Bence sadece bir tür millet var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir